Tworzy zróżnicowany rap, miksując oldschool, nowojorski styl i newschool. W liryce skupia się głownie na wątkach queer, analizie tożsamości oraz krytyce rzeczywistości. Nieobca jest jej tematyka absurdu często ubrana w mocne bangery. Sama zajmuje się warstwą wizualną swoich prac: od okładek po teledyski. Najważniejsza jest dla niej interakcja z publiką, a jej koncerty to wysokim poziomem energii i charyzmy.
Magister – trzecia epka Aljas wykazuje się dużo większą spójnością liryczną i brzmieniową niż poprzednie prace. Jest to pierwsza taka rapowa epka w Polsce, przynajmniej pod kątem tematycznym. Artystka skupia się bowiem głównie na problematyce osób LGBT w Polsce, artystka opisuje swoje doświadczenia i przekuwa rozczarowanie systemem w siłę. Nie brakuje mocnych braggerów, które pokazują dumę ze swojej queer tożsamości, ale wysłuchać można też oldschoolowego manifestu pełnego krytyki wobec homofobicznych postaw społeczeństwa („Dante”).
Prowadzący utwór „Magister” jest intymnym zwierzeniem z walki z uzależnieniem oraz relacją z życia studentów szkół artystycznych, których przytłacza presja kreatywności i pogoń za samoakceptacją. Numer był częścią dyplomu magisterskiego Aljas na Akademii Sztuk Pięknych.
Tytuł epki nie tylko nawiązuje do owej piosenki, ale sugeruje również pewną decyzję w obraniu kierunku artystycznego. Epka stanowi swojego rodzaju „egzamin”, coś czym artystka chce reprezentować swoją grupę społeczną oraz tożsamość na scenie hip-hopowej.
