Święta to coś więcej niż tylko oślepiające szczęście
Ania Kruk mocno zarysowuje w swoich działaniach dużą świadomość problemów społeczeństwa i otwartość. Przez ostatni rok wszystkie kampanie nawiązywały do różnorodności i akceptacji co ugruntowało etos tej polskiej marki biżuterii. „Bez skrupułów wykorzystuję unikalną pozycję marki ANIA KRUK — to, że funkcjonujemy w mainstreamie, że nasza marka jest rozpoznawalna, zbudowała duży zasięg — żeby dotrzeć z ważnym dla mnie i całego zespołu komunikatem. Każdy z rozdziałów kampanii poruszał inny temat, ale sprowadzał się do nauki akceptacji samego siebie. Bohaterowie, których zaprosiliśmy w grudniu, pomagają innym przejść tę niełatwą drogę. Pokazują, że nie jesteś sam_a.” mówi Ania Kruk, prezeska marki. Ostatnio pisaxśmy u nas o kampanii UNISEX, która skupiała się na dekonstrukcji podziałów płciowych w branży jubilerskiej.


Kampania świąteczna marki skupia się na rzadko omawianym temacie wokół tego gloryfikowanego okresu. Samotność i depresja, które oddziałowują na formę wzmożonej izolacji w Boże Narodzenie to główny focus akcji zorganizowanej przez Ania Kruk. W tym szczególnym czasie marka zadbała o to, by 100 osób nie spędzało Świąt samotnie i wsparła Stowarzyszenie mali bracia Ubogich (www.podarujwigilie.pl).


W odpowiedzi na łamanie tabu takich ciężkich tematów dalszą częścią kampanii zostało zaproszenie do współpracy bohaterów i bohaterki, którzy działają na rzecz osób, których problemy rzadko omawiane są w przestrzeni publicznej. Aleksandra Dejewska to terapeutka od zaburzeń odżywiania, która dzieli się swoją wiedzą nie tylko w gabinecie, ale też online ułatwiając wszystkim dostęp do potrzebnych informacji bezkosztowo. Klaudia Kucier to promotorka samoakceptacji i miłości do siebie. Ostatnią twarzą kampanii jest Sebastian Nowak, autor bloga o niepłodności. Rzucenie światła na te trzy historię i postacie jest też symbolicznym odzwierciedleniem szerszej ilości tematów na które społeczeństwo nie lubi spoglądać. I GOT YOU to kampania, która ucieleśnia niewypowiedziane troski i smutki i nawołuje do otwartego procesowania tych emocji, szczególnie w okresie, który wymusza interakcje społeczne, ale też często izoluje osoby bez siatki wsparcia i bezpieczeństwa.